Friday, December 21, 2007

Rok późniejWinne notki mają roczek. Już nawet nie pamiętam jak i dlaczego postanowiłem je spisywać. Skąd ta nagła ciekawość wina i pragnienie, żeby poznać je lepiej. Ale tak jak wtedy mnie chwyciło, tak trzyma do dzisiaj.

Rok i kilkadziesiąt butelek później o winie wiem znaczenie więcej ale ciągle nic. Teraz gdy poznałem proste podstawy zaczynają się schodki bo im dalej w las tym więcej drzew. Na szczęście temat wdzięczny a proces uczenia się przyjemny.
Przez rok napisałem tu o około 30 winach (na zdjęciu niżej - kolekcja korków z opróżnionych butelek) Czerwonych i białych, słodkich i wytrawnych, musujących i wzmacnianych. Były lepsze i gorsze, tańsze i droższe. Trudno wskazać najlepsze ale spróbować warto było każdego. Zresztą tych spróbowanych jest znacznie więcej niż opisanych tutaj.


Zaczynam następny rok. Może z 30 uda się zrobić 40. A może 25 ale wybranych z głową i wypitych bardziej świadomie. Może uda się przeczytać piętrzące się na szafce książki o winie. Może uda się wybrać do jednego z winiarskich krajów świata zobaczyć jak to się wszystko zaczyna.

Na razie mogę świętować urodziny z lampką szampana w dłoni, butelka już czeka na szafie. Zatem sto lat! Pozdrawiam te 3-4 osoby, które tu od czasu do czasu zaglądają. I wasze zdrowie!

Ps. Jubileusz iWines zbiega się w czasie z premierą styczniowo-lutowego numer magazynu Men’s Health gdzie znalazł się mój materiał instruktażowy o winie pt. Veni Vidi Vino. Warto zerknąć chociażby dla ładnych zdjęć.

6 comments:

Każdy ma swój cień said...

Na zdrowie!

Sheikh Hamad bin Khalifa Al-Thani said...

""Pozdrawiam te 3-4 osoby, które tu od czasu do czasu zaglądają.""

To razem z ja jest już 5 osob. Cieszy sie, ze moge czytac Pana blog. Bardzo dobre używam do swoich winnic i ja uzywam Pana rade. Wino to moja pasja i dobrze jest ze moge sie duzo nauczyc. Zycze Pan pisze dalej a ja czytam i zycze szczescia i pomyslnosci w Pana domu.
(prosze wybaczyc moj Polski, ze to dopiero nauka)

Sheikh Hamad bin Khalifa Al-Thani

Karolina said...

Poznaje jeden korek;). Życzę weny do pisania i pełnej fantazji degustacji oraz spełnienia planów z akapitu 4.

Salut Sheikh:D!

kejsper said...

100 lat czlowieniu :)

łysiu said...

piąta osoba :P

Ian said...

jak się zbiega z premierą styczniowo-lutowego, to może w kwietniu dostanę z październikowym ;-) Najlepszego