Wednesday, October 8, 2008

Moulins de Citran 2002

Nazwa: Moulins de Citran

Kraj: Francja, AOC Haut-Medoc

Szczep: 70% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot

Rocznik:
2002

Cena: Około 10 Euro ( do znalezienia w polskim Internecie za około 80zł)

Miejsce zakupu: Hipermarket we Francji

Kolor: Wino ma ciekawy, purpurowo różowy kolor z brunatnym ekspertem.

Nos: Aromat zdecydowany. Z początku wyraźne nuty czerwonej papryki i przypraw. Potem nieco ciemnych owoców, śliwek, czereśni.

Usta: Smak bardzo intensywny, skoncentrowany. Nie należy do delikatnych. Z początku trochę zniechęciła mnie spora kwasowość ale po kilku łykach podniebienie przywykło. Wino wypełnia smakiem całe usta, wlewa się w każdy kubek smakowy. Pozostawia wyraźny, pulsujący długi finisz o i słodko gorzkawy finisz z tytoniu.

Komentarz:
Wino ma bardziej złożony, piękniejszy zapach i intensywniejszy, bardziej pełny smak niż niedrogie wina, które piję na co dzień. Po drugiej etykiecie cru burgeois Chateau Citran które w butelce czekało do 2002 roku spodziewałem się więcej finezji ale jestem przekonany, że kilka lat więcej w butelce mogły by pomóc. Może wygładzi się nieco po nocy napowietrzania. Na razie to bardzo dobre, mocno skoncentrowane wino – a takie przecież lubię.


1 comment:

evu said...

Jak dla mnie - sliwki w nosie zielony pieprz w ustach i cos jakby nie tak z tym cieplym oblokiem w zapachu, ciekawe czy ktos tez to wyczuje..