Friday, November 26, 2010

Inwi(ne)tation!

Dzisiaj zamiast planowanych wspomnień z Irlandii (zaskakująco winiarskich wspomnień!) – zaproszenie.

Można w naszym kraju narzekać na pogodę, korki i dziesiątki innych rzeczy. Ale na pewno nie można narzekać na brak imprez winiarskich – zwłaszcza gdy mieszka się w Warszawie. W ciągu ostatnich tygodni na moją skrzynkę mailową trafiły zaproszenia na kilka takich wydarzeń. Niestety z Wrocławia do stolicy jest za daleko, żebym mógł pojawić się na nich wszystkich, będę więc musiał wybierać. Tylko jak tu na przykład wybrać między morzem włoskich win od 56 renomowanych producentów, którzy pojawią się 1 grudnia na Gambero Rosso a międzynarodową reprezentacja winiarską jaka wdzięczyć się będzie na gali Grand Prix Magazynu Wino?

Oba wydarzenia będą miały miejsce w Grudniu, w jego pierwszej połowie, konkretnie – 1.12 (Gambero Rosso) oraz 7-8.12 (GPMW). Co jednak najważniejsze, na obie imprezy może się wybrać każdy . Może więc zamiast katować kolejne butelki z „Biedronki” warto dla odmiany spróbować kilkudziesięciu win z najwyższej półki?

Mnie zachęcać nie trzeba – degustacje to chyba najbardziej skuteczny sposób, żeby na winie się poznać, nauczyć się je rozumieć i smakować.  Studia i lektura na pewno pomagają ale bez gimnastyki buzi i języka znawcą win nikt jeszcze nie został. Jeżeli jednak komuś wciąż brakuje motywacji żeby zagościć na którejś (lub obu) ze wspomnianych imprez – oto ona. Każdy, kto kupując przy wejściu bilet poda (od tej chwili już wcale nie tajne) hasło – iWines, Maciej Klimowicz za wejściówkę zamiast 50 zapłaci 35 zł. Ot taki prezent mikołajkowy dla gości tego bloga. Fajnie nie?

Korzystajcie i do zobaczenia przy degustacyjnym stole. Będzie się działo!Wiecej o tym jak zyje Polak w Tajlandii jakie sa ceny w Tajlandii i jak skonczyla sie moja wyprawa do Azji

No comments: